Kortárs oktatás
Az egészségnevelés alapja a hitelesség. Kutatások alapján a serdülő korosztály számára a leghitelesebb szereplővé a náluk néhány évvel idősebb fiatal felnőttek tudnak válni, mert ők tudják a számukra ismerős nyelvezeten és kulturális minták mentén megfogalmazni az üzeneteket.

Az egészségnevelés során arra invitáljuk a fiatalokat, hogy vegyék kézbe saját egészségük megőrzését, ezáltal váljanak a társadalom felelős tagjaivá. Ez sokszor változást, a közvetlen környezet más tagjaival való konfrontációt igényel, mely erős elhivatottságot, motivációt feltételez. Ezt a motivációt a kortárs, fiatal egyetemi hallgatókkal való személyes kapcsolatteremtés jobban mozdítja előre, mint bármilyen más oktatói jelenlét.

Egyetemünkön nagy hagyománya van a kortárs oktatáson alapuló középiskolai egészségnevelésnek. Ezt a hagyományt folytatva, korszerű online modulokkal, 21. századi oktatásmódszertani technikákkal kiegészítve hoztuk létre Balassagyarmati Egészségnevelő Programunkat.